Dlaczego warto inwestować w nieruchomości?

Strona główna » Aktualności » Dlaczego warto inwestować w nieruchomości?

wielkość tekstu: A | A | A

Czy warto inwestować w nieruchomości? TAK! Dlaczego? 

1. Nieruchomości to jedna z najbezpieczniejszych form inwestowania. Ceny na tym rynku są stosunkowo stabilne i mają charakter przeważnie wzrostowy. Obecna sytuacja zdaje się ten pogląd nieco negować, ale to jedynie wyjątek potwierdzający regułę, która w niedługim okresie czasu powinna znów zacząć obowiązywać.

2. Ceny nieruchomości w Polsce w porównaniu do krajów zachodniej Europy są nadal stosunkowo niskie, zapotrzebowanie zaś na własny dom i mieszkanie nie zmniejsza się w świadomości ludzkiej. Jedynie faktycznie możemy odnotować spadek popytu wynikający na chwilę obecną z restrykcyjnych procedur kredytowych. Oznacza to, że ceny na tym rynku powinny iść jeszcze sporo w górę.

3. Nieruchomość jest inwestycją bardzo elastyczną, którą możesz wykorzystać dla osiągnięcia jednorazowego zysku (sprzedaż) lub uzyskania  przepływu kapitałowego (najem). Co ciekawe, kiedy popyt na kupno nieruchomości maleje, zwiększa się  on na ich najem, zatem w obydwu przypadkach możesz na tym zarobić.

4. Zakup nieruchomości możesz sfinansować w większym lub mniejszym stopniu ze źródeł obcego kapitału, np. kredyt. Przed wprowadzeniem przez banki ostrożniejszych procedur możliwe było sfinansowanie inwestycji nawet w 100%. Te czasy wrócą, my zaś przygotujmy się do nich by być gotowi zarobić pieniądze.

5. Nieruchomości wykazują najlepszy stosunek zysku do ryzyka. Przy wzrośnie ich wartości na poziomie 5% zyski liczą się nierzadko w kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

 

czytano: 306 razy

autor: marcodom.com.pl

data dodania: 2018-04-06 22:45:50

Twoja Agencja Nieruchomości
  • Bezpieczeństwo transakcji
  • Doradztwo kredytowe
  • Doradztwo ubezpieczeniowe
  • Doradztwo prawne
  • Sporządzanie aktów notarialnych
Formularz zapytaniowy
Ciekawostki
  • Pierwsze inwestycje deweloperskie w Polsce powstały w 1993 roku. Ukończono wtedy budowę 485 lokali. W 2013 r. oddano do użytku 57,5 tys. mieszkań i domów.dalej 
  • 1 czerwca 2017 r. zmianie uległy zasady odpowiedzialności solidarnej inwestora i wykonawcy wobec podwykonawców za wykonane roboty budowlane. Dotychczasowe regulacje sprawiały trudności w interpretacji i generowały dużą ilość sporów sądowych. Wątpliwości budziła m.in. forma zgody ...dalej 

Marcodom | Nieruchomości
ul. Kr. Jadwigi 34, 41-300 Dąbrowa Górnicza

tel.: 881 337 222
e-mail: nieruchomosci@marcodom.com.pl

Biuro nieruchomości Marcodom w Dąbrowie Górniczej. Sprzedaż, kupno, wynajem nieruchomości.
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Wersja mobilna